AS-4.9152-33-SMD-TR.pdf
| Image |  |
| Package/Case | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US |
| Series | AS-SMD | AS-SMD | AS-SMD | AS-SMD | AS-SMD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 33pF | 33pF | 33pF | 33pF | 33pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 130 Ohms | 130 Ohms | 130 Ohms | 130 Ohms | 130 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) |