RAF Electronic Hardware M2052-D-5008-B
Part No.:
M2052-D-5008-B
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
M2052-D-5008-B.pdf
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order M2052-D-5008-B on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the M2052-D-5008-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M2052-D-5008-B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Round Standoff Round Standoff Round Standoff Round Standoff Round Standoff
Threaded/Unthreaded Threaded Threaded Threaded Threaded Threaded
Gender Female, Swage Female, Swage Female, Swage Female, Swage Female, Swage
ScrewThreadSize M5x0.8 M5x0.8 M5x0.8 M5x0.8 M5x0.8
Diameter-Inside - - - - -
Diameter-Outside 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
BetweenBoardHeight 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm)
Length-Overall 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)