RAF Electronic Hardware M1451-4007-AL
Part No.:
M1451-4007-AL
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
M1451-4007-AL.pdf
Description:
METRIC HEX STANDOFFPLAIN ALUMINU
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order M1451-4007-AL on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the M1451-4007-AL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M1451-4007-AL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M1451-4007-AL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Hex Standoff Hex Standoff Hex Standoff Hex Standoff Hex Standoff
Threaded/Unthreaded Threaded Threaded Threaded Threaded Threaded
Gender Female, Female Female, Female Female, Female Female, Female Female, Female
ScrewThreadSize M4x0.7 M4x0.7 M4x0.7 M4x0.7 M4x0.7
Diameter-Inside - - - - -
Diameter-Outside 0.512 (13.00mm) Hex 0.512 (13.00mm) Hex 0.512 (13.00mm) Hex 0.512 (13.00mm) Hex 0.512 (13.00mm) Hex
BetweenBoardHeight 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm)
Length-Overall 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm)