RAF Electronic Hardware M1011-3005-B-14
Part No.:
M1011-3005-B-14
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
M1011-3005-B-14.pdf
Description:
METRIC ROUND STANDOFFBRIGHT TIN
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order M1011-3005-B-14 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the M1011-3005-B-14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M1011-3005-B-14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Round Standoff Round Standoff Round Standoff Round Standoff Round Standoff
Threaded/Unthreaded Threaded Threaded Threaded Threaded Threaded
Gender Female, Female Female, Female Female, Female Female, Female Female, Female
ScrewThreadSize M3x0.5 M3x0.5 M3x0.5 M3x0.5 M3x0.5
Diameter-Inside - - - - -
Diameter-Outside 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm)
BetweenBoardHeight 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm)
Length-Overall 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm)