RAF Electronic Hardware M0624-35-AL
Part No.:
M0624-35-AL
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
M0624-35-AL.pdf
Description:
METRIC ROUND SPACERPLAIN ALUMINU
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order M0624-35-AL on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the M0624-35-AL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M0624-35-AL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M0624-35-AL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Round Spacer Round Spacer Round Spacer Round Spacer Round Spacer
Threaded/Unthreaded Unthreaded Unthreaded Unthreaded Unthreaded Unthreaded
Gender Female, Female Female, Female Female, Female Female, Female Female, Female
ScrewThreadSize M3.5 M3.5 M3.5 M3.5 M3.5
Diameter-Inside 0.146 (3.70mm) 0.146 (3.70mm) 0.146 (3.70mm) 0.146 (3.70mm) 0.146 (3.70mm)
Diameter-Outside 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm)
BetweenBoardHeight 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm) 0.594 (15.08mm)
Length-Overall 1.378 (35.00mm) 1.378 (35.00mm) 1.378 (35.00mm) 1.378 (35.00mm) 1.378 (35.00mm)