BV048-5228.0.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV048-5228.0.
| Image |  |
| Packaging | - | - | - | - | - |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core |
| Voltage-Primary | 230V | 230V | 230V | 230V | 230V |
| Voltage-Secondary(FullLoad) | Parallel 24V, Series 48V | Parallel 24V, Series 48V | Parallel 24V, Series 48V | Parallel 24V, Series 48V | Parallel 24V, Series 48V |
| Current-Output(Max) | Parallel 416mA, Series 208mA | Parallel 416mA, Series 208mA | Parallel 416mA, Series 208mA | Parallel 416mA, Series 208mA | Parallel 416mA, Series 208mA |
| PrimaryWinding(s) | Single | Single | Single | Single | Single |
| SecondaryWinding(s) | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| CenterTap | No | No | No | No | No |
| Power-Max | 10VA | 10VA | 10VA | 10VA | 10VA |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| Size/Dimension | 50.50mm L x 42.50mm W | 50.50mm L x 42.50mm W | 50.50mm L x 42.50mm W | 50.50mm L x 42.50mm W | 50.50mm L x 42.50mm W |
| Height-Seated(Max) | 34.50mm | 34.50mm | 34.50mm | 34.50mm | 34.50mm |