BV030-7275.0.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV030-7275.0.
| Image |  |
| Packaging | - | - | - | - | - |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core |
| Voltage-Primary | 230V | 230V | 230V | 230V | 230V |
| Voltage-Secondary(FullLoad) | Parallel 9V, Series 18V | Parallel 9V, Series 18V | Parallel 9V, Series 18V | Parallel 9V, Series 18V | Parallel 9V, Series 18V |
| Current-Output(Max) | Parallel 132mA, Series 66mA | Parallel 132mA, Series 66mA | Parallel 132mA, Series 66mA | Parallel 132mA, Series 66mA | Parallel 132mA, Series 66mA |
| PrimaryWinding(s) | Single | Single | Single | Single | Single |
| SecondaryWinding(s) | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| CenterTap | No | No | No | No | No |
| Power-Max | 1.2VA | 1.2VA | 1.2VA | 1.2VA | 1.2VA |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| Size/Dimension | 32.50mm L x 27.50mm W | 32.50mm L x 27.50mm W | 32.50mm L x 27.50mm W | 32.50mm L x 27.50mm W | 32.50mm L x 27.50mm W |
| Height-Seated(Max) | 24.00mm | 24.00mm | 24.00mm | 24.00mm | 24.00mm |