Prysmian Group C2119A.21.08
Part No.:
C2119A.21.08
Manufacturer:
Prysmian Group
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
C2119A.21.08.pdf
Description:
HOOK-UP SOLID 18AWG BROWN 1000'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order C2119A.21.08 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C2119A.21.08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2119A.21.08?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C2119A.21.08.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Prysmian Group Prysmian Group Prysmian Group Prysmian Group Prysmian Group
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 2119A 2119A 2119A 2119A 2119A
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand Solid Solid Solid Solid Solid
Jacket(Insulation)Diameter 0.104 (2.64mm) 0.104 (2.64mm) 0.104 (2.64mm) 0.104 (2.64mm) 0.104 (2.64mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C