Prysmian Group C2117A.21.07
Part No.:
C2117A.21.07
Manufacturer:
Prysmian Group
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
C2117A.21.07.pdf
Description:
HOOK-UP SOLID 22AWG BLUE 1000'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order C2117A.21.07 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C2117A.21.07 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2117A.21.07?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C2117A.21.07.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Prysmian Group Prysmian Group Prysmian Group Prysmian Group Prysmian Group
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 2117A 2117A 2117A 2117A 2117A
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand Solid Solid Solid Solid Solid
Jacket(Insulation)Diameter 0.089 (2.26mm) 0.089 (2.26mm) 0.089 (2.26mm) 0.089 (2.26mm) 0.089 (2.26mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C