Prysmian Group C2053A.21.04
Part No.:
C2053A.21.04
Datasheet:
C2053A.21.04.pdf
Description:
HOOK-UP SOLID 16AWG ORANGE 1000'
Product details
1. How to order C2053A.21.04 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C2053A.21.04 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2053A.21.04?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C2053A.21.04.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 2053A 2053A 2053A 2053A 2053A
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand Solid Solid Solid Solid Solid
Jacket(Insulation)Diameter 0.083 (2.11mm) 0.083 (2.11mm) 0.083 (2.11mm) 0.083 (2.11mm) 0.083 (2.11mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C