Panasonic Electronic Components MAZS2700ML
Part No.:
MAZS2700ML
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
MAZS2700ML.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 150MW SSMINI2
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MAZS2700ML on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAZS2700ML price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAZS2700ML?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAZS2700ML.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MAZS2700ML pin diagram, MAZS2700ML datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Power - Max 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) - - - - -
Operating Temperature 27 V 27 V 27 V 27 V 27 V
Supplier Device Package 20 nA @ 21 V 20 nA @ 21 V 20 nA @ 21 V 20 nA @ 21 V 20 nA @ 21 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA