Panasonic Electronic Components ETQ-P3M330KVN
Part No.:
ETQ-P3M330KVN
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ETQ-P3M330KVN.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.1A 226.6MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ETQ-P3M330KVN on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ETQ-P3M330KVN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ETQ-P3M330KVN?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ETQ-P3M330KVN.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Metal Composite Metal Composite Metal Composite Metal Composite Metal Composite
Inductance 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 2.1 A 2.1 A 2.1 A 2.1 A 2.1 A
Current-Saturation(Isat) 3A 3A 3A 3A 3A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 226.6mOhm Max 226.6mOhm Max 226.6mOhm Max 226.6mOhm Max 226.6mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz