Panasonic Electronic Components ERA-3AEB5231V
Part No.:
ERA-3AEB5231V
Datasheet:
ERA-3AEB5231V.pdf
Description:
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/10W 0603
Product details
1. How to order ERA-3AEB5231V on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ERA-3AEB5231V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERA-3AEB5231V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERA-3AEB5231V.
Resistance 5.23 kOhms 5.23 kOhms 5.23 kOhms 5.23 kOhms 5.23 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)