Panasonic Electronic Components ERA-3AEB1021V
Part No.:
ERA-3AEB1021V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ERA-3AEB1021V.pdf
Description:
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ERA-3AEB1021V on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ERA-3AEB1021V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERA-3AEB1021V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERA-3AEB1021V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series ERA-3A ERA-3A ERA-3A ERA-3A ERA-3A
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.02 kOhms 1.02 kOhms 1.02 kOhms 1.02 kOhms 1.02 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)