Panasonic Electronic Components ERA-2ARC4121X
Part No.:
ERA-2ARC4121X
Datasheet:
ERA-2ARC4121X.pdf
Description:
RES SMD 4.12K OHM 1/16W 0402
Product details
1. How to order ERA-2ARC4121X on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ERA-2ARC4121X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERA-2ARC4121X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERA-2ARC4121X.
Resistance 4.12 kOhms 4.12 kOhms 4.12 kOhms 4.12 kOhms 4.12 kOhms
Tolerance ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)