Panasonic Electronic Components ERA-2APB2492X
Part No.:
ERA-2APB2492X
Datasheet:
ERA-2APB2492X.pdf
Description:
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order ERA-2APB2492X on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ERA-2APB2492X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERA-2APB2492X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERA-2APB2492X.
Resistance 24.9 kOhms 24.9 kOhms 24.9 kOhms 24.9 kOhms 24.9 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)