ECW-HA3C123J4.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-HA3C123J4.
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ECW-H(A) | ECW-H(A) | ECW-H(A) | ECW-H(A) | ECW-H(A) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.012 µF | 0.012 µF | 0.012 µF | 0.012 µF | 0.012 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-DC | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.799 L x 0.268 W (20.30mm x 6.80mm) | 0.799 L x 0.268 W (20.30mm x 6.80mm) | 0.799 L x 0.268 W (20.30mm x 6.80mm) | 0.799 L x 0.268 W (20.30mm x 6.80mm) | 0.799 L x 0.268 W (20.30mm x 6.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.504 (12.80mm) | 0.504 (12.80mm) | 0.504 (12.80mm) | 0.504 (12.80mm) | 0.504 (12.80mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) |