Panasonic Electronic Components ECW-H12752HVB
Part No.:
ECW-H12752HVB
Datasheet:
ECW-H12752HVB.pdf
Description:
CAP FILM 7500PF 3% 1.25KVDC RAD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ECW-H12752HVB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ECW-H12752HVB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECW-H12752HVB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-H12752HVB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 7500 pF 7500 pF 7500 pF 7500 pF 7500 pF
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)