Panasonic Electronic Components ECW-H12123JVB
Part No.:
ECW-H12123JVB
Datasheet:
ECW-H12123JVB.pdf
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 1.25KVDC RAD
Product details
1. How to order ECW-H12123JVB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ECW-H12123JVB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECW-H12123JVB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-H12123JVB.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)