Panasonic Electronic Components ECW-H12103RJV
Part No.:
ECW-H12103RJV
Datasheet:
ECW-H12103RJV.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 1.25KVDC RAD
Product details
1. How to order ECW-H12103RJV on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ECW-H12103RJV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECW-H12103RJV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-H12103RJV.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm) 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm) 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm) 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm) 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm)
Height-Seated(Max) 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)