Panasonic Electronic Components ECQ-E12823JF
Part No.:
ECQ-E12823JF
Datasheet:
ECQ-E12823JF.pdf
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 1.25KVDC RAD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ECQ-E12823JF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ECQ-E12823JF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECQ-E12823JF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECQ-E12823JF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ECQ-E(F) ECQ-E(F) ECQ-E(F) ECQ-E(F) ECQ-E(F)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.082 µF 0.082 µF 0.082 µF 0.082 µF 0.082 µF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC 125V 125V 125V 125V 125V
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.220 L x 0.354 W (31.00mm x 9.00mm) 1.220 L x 0.354 W (31.00mm x 9.00mm) 1.220 L x 0.354 W (31.00mm x 9.00mm) 1.220 L x 0.354 W (31.00mm x 9.00mm) 1.220 L x 0.354 W (31.00mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max) 0.768 (19.50mm) 0.768 (19.50mm) 0.768 (19.50mm) 0.768 (19.50mm) 0.768 (19.50mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm)