On Shore Technology Inc. OSTVQ163150
Part No.:
OSTVQ163150
Datasheet:
OSTVQ163150.pdf
Description:
TERM BLK 16P SIDE ENT 3.81MM PCB
Product details
1. How to order OSTVQ163150 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the OSTVQ163150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTVQ163150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTVQ163150.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series OSTVQ OSTVQ OSTVQ OSTVQ OSTVQ
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Green Green Green Green Green
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm)
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V