Omron Automation and Safety M2PJ-5706-24E
Part No.:
M2PJ-5706-24E
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
M2PJ-5706-24E.pdf
Description:
INDICATOR RECT 24V ORNG PNL MNT
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order M2PJ-5706-24E on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the M2PJ-5706-24E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M2PJ-5706-24E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M2PJ-5706-24E.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series M2P M2P M2P M2P M2P
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Orange Orange Orange Orange Orange
LensColor - - - - -
LensTransparency - - - - -
Ratings DC DC DC DC DC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current - - - - -
PanelCutoutShape Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle
PanelCutoutDimensions 1.20 x 0.93 (30.50mm x 23.50mm) 1.20 x 0.93 (30.50mm x 23.50mm) 1.20 x 0.93 (30.50mm x 23.50mm) 1.20 x 0.93 (30.50mm x 23.50mm) 1.20 x 0.93 (30.50mm x 23.50mm)
LensSize 26.10mm x 18.90mm 26.10mm x 18.90mm 26.10mm x 18.90mm 26.10mm x 18.90mm 26.10mm x 18.90mm
MillicandelaRating - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)