Omron Automation and Safety M16-JY-24D
Part No.:
M16-JY-24D
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
M16-JY-24D.pdf
Description:
PILOT LIGHT 24V LED RECT YELLOW
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order M16-JY-24D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the M16-JY-24D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M16-JY-24D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M16-JY-24D.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as M16-JY-24D pin diagram, M16-JY-24D datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series M16 M16 M16 M16 M16
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
LensColor Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 8mA 8mA 8mA 8mA 8mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 21.00mm x 15.10mm 21.00mm x 15.10mm 21.00mm x 15.10mm 21.00mm x 15.10mm 21.00mm x 15.10mm
MillicandelaRating - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)