Omron Automation and Safety M165-TR-12D
Part No.:
M165-TR-12D
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
M165-TR-12D.pdf
Description:
PILOT LIGHT 12V LED ROUND RED
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order M165-TR-12D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the M165-TR-12D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M165-TR-12D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M165-TR-12D.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series M16 M16 M16 M16 M16
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Red Red Red Red Red
LensColor Red Red Red Red Red
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 8mA 8mA 8mA 8mA 8mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 15.10mm Dia 15.10mm Dia 15.10mm Dia 15.10mm Dia 15.10mm Dia
MillicandelaRating - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)