WLCR050FET.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WLCR050FET.
| Image |  |
| Manufacturer | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | WL | WL | WL | WL | WL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.180 Dia x 0.449 L (4.57mm x 11.40mm) | 0.180 Dia x 0.449 L (4.57mm x 11.40mm) | 0.180 Dia x 0.449 L (4.57mm x 11.40mm) | 0.180 Dia x 0.449 L (4.57mm x 11.40mm) | 0.180 Dia x 0.449 L (4.57mm x 11.40mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)