13FR050E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 13FR050E.
| Image |  |
| Manufacturer | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.205 Dia x 0.571 L (5.20mm x 14.50mm) | 0.205 Dia x 0.571 L (5.20mm x 14.50mm) | 0.205 Dia x 0.571 L (5.20mm x 14.50mm) | 0.205 Dia x 0.571 L (5.20mm x 14.50mm) | 0.205 Dia x 0.571 L (5.20mm x 14.50mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)