820B005-103R001.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | NorComp Inc. | NorComp Inc. | NorComp Inc. | NorComp Inc. | NorComp Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | QUIK-LOQ™ 820B | QUIK-LOQ™ 820B | QUIK-LOQ™ 820B | QUIK-LOQ™ 820B | QUIK-LOQ™ 820B |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Number of Positions | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Shell Size - Insert | - | - | - | - | - |
| Shell Size MIL | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Termination,Fastening | Solder Cup | Solder Cup | Solder Cup | Solder Cup | Solder Cup |
| Item22 | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull |
| Item23 | Keyed | Keyed | Keyed | Keyed | Keyed |
| Item24 | Metal | Metal | Metal | Metal | Metal |
| Item25 | Brass | Brass | Brass | Brass | Brass |
| Item26 | Nickel | Nickel | Nickel | Nickel | Nickel |
| Item27 | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Item28 | Silver | Silver | Silver | Silver | Silver |
| Item30 | - | - | - | - | - |
| Item31 | - | - | - | - | - |
| Item32 | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| Item33 | 6.5A | 6.5A | 6.5A | 6.5A | 6.5A |
| Item34 | 280V | 280V | 280V | 280V | 280V |
| Item35 | 0.323 (8.20mm) | 0.323 (8.20mm) | 0.323 (8.20mm) | 0.323 (8.20mm) | 0.323 (8.20mm) |