NorComp Inc. 684M13W3103L621
Part No.:
684M13W3103L621
Manufacturer:
NorComp Inc.
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
684M13W3103L621.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 684M13W3103L621 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 684M13W3103L621 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 684M13W3103L621?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series Power-D 684M Power-D 684M Power-D 684M Power-D 684M Power-D 684M
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofRows 2 2 2 2 2
ContactType Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A, 40A 5A, 40A 5A, 40A 5A, 40A 5A, 40A
BacksetSpacing 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm)