NorComp Inc. 179-025-613R481
Part No.:
179-025-613R481
Manufacturer:
NorComp Inc.
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
179-025-613R481.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 179-025-613R481 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 179-025-613R481 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 179-025-613R481?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series 179 179 179 179 179
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub - Stacked D-Sub - Stacked D-Sub - Stacked D-Sub - Stacked D-Sub - Stacked
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 25, 25 25, 25 25, 25 25, 25 25, 25
NumberofRows 2, 2 2, 2 2, 2 2, 2 2, 2
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A 5A 5A 5A 5A
BacksetSpacing 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm)