NorComp Inc. 173-E37-212-141
Part No.:
173-E37-212-141
Datasheet:
173-E37-212-141.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Product details
1. How to order 173-E37-212-141 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 173-E37-212-141 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173-E37-212-141?
Packaging - - - - -
Series 173-E 173-E 173-E 173-E 173-E
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
NumberofPositions 37 37 37 37 37
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 4 (DC, C) 4 (DC, C) 4 (DC, C) 4 (DC, C) 4 (DC, C)
CurrentRating(Amps) 5A 5A 5A 5A 5A
BacksetSpacing 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm)