NorComp Inc. 173-E15-113R461
Part No.:
173-E15-113R461
Manufacturer:
NorComp Inc.
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
173-E15-113R461.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 173-E15-113R461 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 173-E15-113R461 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173-E15-113R461?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc. NorComp Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series 173-E, M Series 173-E, M Series 173-E, M Series 173-E, M Series 173-E, M Series
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 15 15 15 15 15
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A 5A 5A 5A 5A
BacksetSpacing 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm) 0.283 (7.20mm)