RP170N301D-TR-FE.pdf
| Image |  |
| Series | RP170x | RP170x | RP170x | RP170x | RP170x |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3V | 3V | 3V | 3V | 3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.85V @ 300mA | 0.85V @ 300mA | 0.85V @ 300mA | 0.85V @ 300mA | 0.85V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |