RN5RL27AA-TR-FE.pdf
| Image |  |
| Series | Rx5RL | Rx5RL | Rx5RL | Rx5RL | Rx5RL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.075V @ 1mA | 0.075V @ 1mA | 0.075V @ 1mA | 0.075V @ 1mA | 0.075V @ 1mA |
| Current-Output | 35mA | 35mA | 35mA | 35mA | 35mA |
| Current-Quiescent(Iq) | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | - | - | - | - | - |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |