NJM78L12SU3-TE1.pdf
| Image |  |
| Package/Case | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 35V | 35V | 35V | 35V | 35V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.7V @ 100mA | 1.7V @ 100mA | 1.7V @ 100mA | 1.7V @ 100mA | 1.7V @ 100mA |
| Current-Output | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 6.5 mA | 6.5 mA | 6.5 mA | 6.5 mA | 6.5 mA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 62dB (120Hz) | 62dB (120Hz) | 62dB (120Hz) | 62dB (120Hz) | 62dB (120Hz) |