NJM2856DL3-33-TE1.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 8V | 8V | 8V | 8V | 8V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.2V @ 600mA | 0.2V @ 600mA | 0.2V @ 600mA | 0.2V @ 600mA | 0.2V @ 600mA |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Current-Quiescent(Iq) | 600 µA | 600 µA | 600 µA | 600 µA | 600 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |