Nexperia USA Inc. PXN5R4-30QLJ
Part No.:
PXN5R4-30QLJ
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Package:
MLPAK33
Datasheet:
PXN5R4-30QLJ.pdf
Description:
PXN5R4-30QL/SOT8002/MLPAK33
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PXN5R4-30QLJ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PXN5R4-30QLJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PXN5R4-30QLJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PXN5R4-30QLJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 14A (Ta), 66A (Tc) 14A (Ta), 66A (Tc) 14A (Ta), 66A (Tc) 14A (Ta), 66A (Tc) 14A (Ta), 66A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 5.4mOhm @ 14.2A, 10V 5.4mOhm @ 14.2A, 10V 5.4mOhm @ 14.2A, 10V 5.4mOhm @ 14.2A, 10V 5.4mOhm @ 14.2A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 36.3 nC @ 10 V 36.3 nC @ 10 V 36.3 nC @ 10 V 36.3 nC @ 10 V 36.3 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1600 pF @ 15 V 1600 pF @ 15 V 1600 pF @ 15 V 1600 pF @ 15 V 1600 pF @ 15 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 1.8W (Ta), 39W (Tc) 1.8W (Ta), 39W (Tc) 1.8W (Ta), 39W (Tc) 1.8W (Ta), 39W (Tc) 1.8W (Ta), 39W (Tc)