BZX38450-C15X.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX38450-C15X.
| Image |  |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 30 Ohms | 30 Ohms | 30 Ohms | 30 Ohms | 30 Ohms |
| Impedance (Max) (Zzt) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |
| Operating Temperature | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V |
| Supplier Device Package | 50 nA @ 11.4 V | 50 nA @ 11.4 V | 50 nA @ 11.4 V | 50 nA @ 11.4 V | 50 nA @ 11.4 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA |