Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LP5900SD-2.2.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.2V | 2.2V | 2.2V | 2.2V | 2.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.15V @ 150mA | 0.15V @ 150mA | 0.15V @ 150mA | 0.15V @ 150mA | 0.15V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 50 µA | 50 µA | 50 µA | 50 µA | 50 µA |
| Current-Supply(Max) | 230 µA | 230 µA | 230 µA | 230 µA | 230 µA |
| PSRR | 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz) | 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz) | 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz) | 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz) | 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |