National Semiconductor LP3891EMR-1.8
Part No.:
LP3891EMR-1.8
Manufacturer:
National Semiconductor
Package:
8-PowerSOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
LP3891EMR-1.8.pdf
Description:
IC REG LIN 1.8V 800MA 8SO PWRPAD