LP38856T-0.8.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LP38856T-0.8.
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 0.8V | 0.8V | 0.8V | 0.8V | 0.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.45V @ 3A | 0.45V @ 3A | 0.45V @ 3A | 0.45V @ 3A | 0.45V @ 3A |
| Current-Output | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Current-Quiescent(Iq) | 300 µA | 300 µA | 300 µA | 300 µA | 300 µA |
| Current-Supply(Max) | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) |