National Semiconductor LP38692MP-3.3/NOPB
Part No.:
LP38692MP-3.3/NOPB
Manufacturer:
National Semiconductor
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
TO-261-5, TO-261AB
Datasheet:
LP38692MP-3.3/NOPB.pdf
Description:
LP38692 1A LOW DROPOUT CMOS LINE
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LP38692MP-3.3/NOPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LP38692MP-3.3/NOPB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LP38692MP-3.3/NOPB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 1V @ 1A 1V @ 1A 1V @ 1A 1V @ 1A 1V @ 1A
Current-Output 1A 1A 1A 1A 1A
Current-Quiescent(Iq) 55 µA 55 µA 55 µA 55 µA 55 µA
Current-Supply(Max) 100 µA 100 µA 100 µA 100 µA 100 µA
PSRR 55dB (120Hz) 55dB (120Hz) 55dB (120Hz) 55dB (120Hz) 55dB (120Hz)
ControlFeatures - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C