National Semiconductor LM1085ISX-3.3/NOPB
Part No.:
LM1085ISX-3.3/NOPB
Manufacturer:
National Semiconductor
Datasheet:
LM1085ISX-3.3/NOPB.pdf
Description:
LM1085 3A FIXED / ADJUSTABLE OUT
Product details
1. How to order LM1085ISX-3.3/NOPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM1085ISX-3.3/NOPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM1085ISX-3.3/NOPB?
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 27V 27V 27V 27V 27V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 1.5V @ 3A 1.5V @ 3A 1.5V @ 3A 1.5V @ 3A 1.5V @ 3A
Current-Output 3A 3A 3A 3A 3A
Current-Quiescent(Iq) 10 mA 10 mA 10 mA 10 mA 10 mA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 72dB (120Hz) 72dB (120Hz) 72dB (120Hz) 72dB (120Hz) 72dB (120Hz)