LD6806F/13P,115.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Package/Case | 6-XFDFN | 6-XFDFN | 6-XFDFN | 6-XFDFN | 6-XFDFN |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.3V | 1.3V | 1.3V | 1.3V | 1.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.13V @ 200mA | 0.13V @ 200mA | 0.13V @ 200mA | 0.13V @ 200mA | 0.13V @ 200mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA |
| Current-Supply(Max) | 250 µA | 250 µA | 250 µA | 250 µA | 250 µA |
| PSRR | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |