LD6806CX4/27P,315.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.1V @ 200mA | 0.1V @ 200mA | 0.1V @ 200mA | 0.1V @ 200mA | 0.1V @ 200mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA |
| Current-Supply(Max) | 250 µA | 250 µA | 250 µA | 250 µA | 250 µA |
| PSRR | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |