LD6805K/25P,115.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.25V @ 150mA | 0.25V @ 150mA | 0.25V @ 150mA | 0.25V @ 150mA | 0.25V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 35 µA | 35 µA | 35 µA | 35 µA | 35 µA |
| Current-Supply(Max) | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA |
| PSRR | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |