NKK Switches YB03WKW01-5F12-JD
Part No.:
YB03WKW01-5F12-JD
Datasheet:
YB03WKW01-5F12-JD.pdf
Description:
INDICATOR
Product details
1. How to order YB03WKW01-5F12-JD on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YB03WKW01-5F12-JD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YB03WKW01-5F12-JD?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor Amber Amber Amber Amber Amber
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 21.00mm x 15.00mm 21.00mm x 15.00mm 21.00mm x 15.00mm 21.00mm x 15.00mm 21.00mm x 15.00mm
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)