NKK Switches YB02WKW01-5F24-JF
Part No.:
YB02WKW01-5F24-JF
Datasheet:
YB02WKW01-5F24-JF.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 24V
Product details
1. How to order YB02WKW01-5F24-JF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YB02WKW01-5F24-JF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YB02WKW01-5F24-JF?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor Green Green Green Green Green
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings DC DC DC DC DC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 16.00mm Dia 16.00mm Dia 16.00mm Dia 16.00mm Dia 16.00mm Dia
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)