NKK Switches YB02KW01-5F24-JF
Part No.:
YB02KW01-5F24-JF
Datasheet:
YB02KW01-5F24-JF.pdf
Description:
INDICATOR PB RND GRN 24V ILLUM
Product details
1. How to order YB02KW01-5F24-JF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YB02KW01-5F24-JF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YB02KW01-5F24-JF?
Packaging Box Box Box Box Box
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor Green Green Green Green Green
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Ratings AC AC AC AC AC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 15.00mm Dia 15.00mm Dia 15.00mm Dia 15.00mm Dia 15.00mm Dia
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)