NKK Switches YB02KW01-2CF24-JB
Part No.:
YB02KW01-2CF24-JB
Datasheet:
YB02KW01-2CF24-JB.pdf
Description:
LED PANEL IND GRN/RED 24V
Product details
1. How to order YB02KW01-2CF24-JB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YB02KW01-2CF24-JB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YB02KW01-2CF24-JB?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green, Red Green, Red Green, Red Green, Red Green, Red
LensColor White White White White White
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Voltage 24V Green, 24V Red 24V Green, 24V Red 24V Green, 24V Red 24V Green, 24V Red 24V Green, 24V Red
Current 12mA Green, 12mA Red 12mA Green, 12mA Red 12mA Green, 12mA Red 12mA Green, 12mA Red 12mA Green, 12mA Red
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 16.00mm Dia 16.00mm Dia 16.00mm Dia 16.00mm Dia 16.00mm Dia
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)